Playasound a Air Mail Music - novinky září 2006 (1/2)

Autor: PeLech <pe.lech(zavináč)atlas(tečka)cz>, Téma: Info z Pohodlí, Publikováno: 04. 09. 2006

 Val Xalino : Rainha de Beleza  lll  Various Artists:  Klezmer Music

Cap Vert & Klezmer

Labely Playasound a Air mail music, které se zabývají hlavně world music a etnickou hudbou, představily zbrusu nová CD, která přijdou do prodeje v září 2006. Jedná se o 4 novinky, vybrané z různých koutů světa… Nejdříve se podíváme na dvě novinky od Air mail music..

AFRIKA(Cap Vert):


 Val Xalino : Rainha de Beleza

Cap Vert

Val Xalino - Rainha de Beleza

SA 141133

Hudba ostrova Cap Vert – ostrovní republiky u Senegalu, proslavila hudba charismatické zpěvačky – Cesarie Evory. Nyní, další vynikající hudebník Val Xalino na novém CD od Air mail music pod názvem Rainha de Beleza nabízí pohled na dva hlavní proudy hudby těchto ostrovů, která se dělí na Morna – melancholické, smutné písně a Coladeru – což je rychlý, energický tanec. Val Xalino se nebál experimentovat a do krásných původních rytmů zapojil i moderní beaty. Milovníci pohodové a sluncem naplněné hudby, a nejen Ti, si určitě přijdou na své…

Interpreti:

CD obsahuje 11 skladeb.

Celkový čas: 61:45

Datum vydání: září 2006 l Label: Airmail music l Kup Cap Vert na Pohodli.com

Zajímavé odkazy:

Oficiální web Xalina (anglicky)
Web Airmail music


EVROPA:


Various Artists:  Klezmer Music

Klezmer

Various Artists - Klezmer Music

SA 141134

Klezmer, tradiční evropská židovská hudba, jejíž vznik se přisuzuje ukrajinskému městu Oděsa, se nám představuje ve své kráse na tomto novém CD. Ti, co hráli klezmer, byli většinou hudebníci(velmi chudí), kteří byli ochotni cestovat z vesnice do vesnice a svou hudbou zpestřovat různé slavnosti, například svatby nebo jiné oslavy, či náboženské festivaly.Kapela Odessa Klezmer Orkestra, v jejíž aranžmá jsou všechny písně z tohoto CD je specializovaná právě na Klezmer, avšak je ovlivněná i ostatní evropskou hudbou z Řecka, Makedonie, cikánskou hudbou a dalšími..

Interpreti:

CD obsahuje 14 skladeb.

Celkový čas: 54:10

Datum vydání: září 2006 l Label: Airmail music l Kup Klezmer Music na Pohodli.com

Zajímavé odkazy:

Web Airmail music