Playasound a Air Mail Music - Novinky říjen 2006

Autor: Edmar Tekenene <husle(zavináč)seznam(tečka)cz>, Téma: Info z Pohodlí, Publikováno: 02. 10. 2006

Arménie & Steel Band

Arménie & Steel Band

Mezi novinkami na měsíc říjen můžeme najít hned několik vhodných kandidátů na kvalitní a zajímavé kousky. Playasound představil znovu čtyři CD. Dvě CD ze série Airmail (Ensemble Azad z Arménie a Steel Band Trinidad), Speciální dvojalbum Adama Dramé a hudbu Cap-Vert od Lena Timas. V tomto článku se podíváme na zoubek sérii Airmail.


Arménie - Traditional Music

Ensemble Azad

SA141136
Ensemble Azad : Arménie

Arménie

Azad znamená v arménštině svoboda, to je velmi podobné pocitu, který na mne dýchl z první skladby, spolu s tím na mne zapůsobila hravost i jakási nostalgičnost, kterou hrají výborní muzikanti. Album je většinou pouze instrumentální, dvě skladby jsou zpívané.

Na CD jsou skladby s mírným doprovodem elektronických beatů. Nejvíce povedené mi připadají skladby ryze instrumentální, z nich cítím přirozené schopnosti tamějších muzikantů. Můžeme uslyšet klarinet, kytaru, akordeon, housle a rozličné perkuse.

CD obsahuje 13 skladeb.

Celkový čas: 39:27

Datum vydání: říjen 2006 l Label: Air Mail Music l Kup Arménie na Pohodli.com

Odkazy:

Playasound
Air Mail Music
Steel Band

Trinidad

SA141135
Steel Band Trinidad

Steel Band Trinidad

Hned 1.skladbou této desky spouštějí ohroumnou smršť rychlých melodií a rytmů v podobě úchvatného zvuku nástrojů tohoto karibského orchestru. Pro dokonalejší pocity jsou melodické rytmy steelbandu doprovázené mnoha dalšími perkusními nástroji včetně klasické bicí soupravy. Většina skladeb je tradičních, avšak můžeme slyšet i známé věci od různých umělců: Scott Joplin, Perez Prado, Pestalozza,..

CD obsahuje 10 skladeb

Celkový čas: 52:03

Datum vydání: říjen 2006 l Label: Air Mail Music l Kup Steel Band na Pohodli.com

Odkazy:

Air Mail Music
Playasound