Calypso Invasion versus Manu Chao

Autor: Jerzy Podulka <podulka(zavináč)pohodli(tečka)com>, Téma: Recenze, Publikováno: 07. 06. 2007

Calypso

Calypso Invasion

Calypso je formou lidové hudby Karibiku. Své prvopočátky má v XVII. století, když na karibské ostrovy začali nedobrovolně migrovat afričani. King Selewa, narozený roku 1968 v Africe, si zamiloval tento styl a dobrovolně migroval do Trinidadu – hlavního centra calypso. Chtěl se seznámit s mistry a více proniknout k duchovi poesie tohoto stylu, a zároveň i rituálům woodoo, které tam mají svůj domov.

Selewa má za sebou dlouhou hudební cestu. Od roku 1995 pravidelně vystupuje. Na CD jsou jak autorské skladby, ovlivněné hudbou celého Karibiku: Mento, Reggae, Ska, Afro Beat a Calypso, tak skladby tradiční. Výborná hudba, která Vás roztancuje. Nahrávka je velmi příjemná, a působí jako čerstvý vánek s paprsky středoamerického slunce. Věřím, že může oslovit a osvěžit posluchače po celém světě. Je super, když CD skončí a máte chuť si je pustit znovu a znovu.. Už měsíc se drží na prvním místě mého soukromého WM Top 10.

Když jsem si toto CD pustil poprvé, hned se mi zdálo, že něco v tomto duchu už jsem někde slyšel. Této myšlenky jsem se nemohl zbavit, a chvilku mi trvalo než mne napadlo, že se to nečím podobá nahravkám………. Manu Chao, a přesněji řečeno, jeho počátkům na popové scéně světa. Možná, že by oba interpreti se mnou nesouhalsili a dokonce se urazili za toto moje přirovnání. Co myslíte Vy? Mají tito interpreti něco společného? Posuďte sami. Na webu My Space si můžete poslechnout ukázku CD Kinga Selewy.


King Selewa & His Calypsonians

Titul CD: Calypso Invasion

EUCD2076

Interpreti:

Hosté:

Skladby:

 1. Calypso Invasion
 2. Osine o De
 3. Mami Watta
 4. Africa
 5. Jumbie Jamboree
 6. Trinidad is the place for me
 7. Olomia
 8. Shango
 9. I don’t know how di Young Men Livin’
 10. Mamito’s calypso
 11. J’ouvert Barre Oh
 12. Congo Bara
 13. Under di Mango Tree
 14. Down da Road
 15. Expoiting
 16. King’s Selewa Tribute

Celkový čas: 56:03

Rok vydání: 2007 l Label: Arc Music l Kup Calypso Invasion na Pohodli.com